Z miłości do neutralności

Zawsze kiedy myślę, że beż i szarości w końcu mi się znudzą, trafiam na wnętrze, które obala to przekonanie. Przykładem niech będzie moje najnowsze odkrycie – dom nad jeziorem w Alabamie, którego wnętrza zaprojektowała firma Tracery Interiors.

Dom jest ogromny, ale dzięki zastosowaniu we wszystkich pomiezsczeniach tej samej palety barw, autorom udało się zachować spójność i harmonię całości. Dominuje biel, którą uzupełniają neutralne kolory ziemi, szlachetny beż i ciepłe szarości. Fantastycznie prezentuje się zestawienie deskowanych i malowanych na biało ścian z belkowaniem i słupami kontrukcyjnymi z surowego drewna. Podobają mi się też kontrasty nowoczesnego ze starym, gładkiego z chropowatym, czyli na przykład polerowanej stali i błyszczącego marmuru z kamiennym, rustykalnym kominkiem. Przepiękne miejsce.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii INSPIRACJE KLASYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>